Úvodní stránka » Očista těla

Jaterní očista:

Potřebujete k tomu Epsomskou hořkou sůl 

Olivový olej extra panenský 100 ml

1 velký růžový grep
Den před kúrou: nejezte žádná tučná jídla, pouze rýži, vařené brambory, zeleninu, ovoce- obzvláště vhodná jsou jablka a banány.
Žádné luštěniny, máslo, vejce, maso ani mléko!
Vytvoří se tak větší tlak v játrech, jehož působením dojde k vytlačení více žlučových kaménků. Dobré je pít hodně vody, zředěné jablečné šťávy, případně slabý neslazený mátový čaj.
1. DEN KÚRY:
- Od rána do 14 hodin pijte jen čistou vodu, popř. jablečnou šťávu(- zřeďte hodně vodou), alespoň však 2 -3 litry.
Čím více zavodníte organismus, tím lépe při vlastní kúře.
- Po 12. hod. již nic nejíst.
- Po 14. hodině odpolední již nic nepijte. Pokud toto pravidlo porušíte, můžete se cítit špatně.
Připravte si roztok soli - 4 polévkové lžíce rozmíchejte v 8 dcl vody a dejte ho chladit do lednice. Roztok budete popíjet na čtyřikrát, jedna dávka je tedy 2 dcl.
12:00 - V poledne poslední jídlo bez tuku
14:00 - Od této chvíle nic nejíst, ani nepít, až do ukončení procedury
Pokud máte v lednici- vyndejte olivový olej a grep, aby ,,se zahřáli"
18:00 - Vypijte první hrnek hořké soli (2 dcl). Ihned si lehněte na záda - alespoň 15min.
20:00 - Opakovat to samé co v 18 hod. (2. dávka soli). Časové rozložení kúry je velmi důležité, uvedené časy byste měli dodržovat plus minus 10 minut.
              Připravte se na průjem. Hořká sůl nejenže roztáhne a znecitliví žlučové cesty, ale také vás jistě dobře pročistí - a to se bude opakovat poměrně často.
Ve volné chvíli si pomocí termoforu nebo el. dečkou nahřívejte pravé podžebří. Kameny se teplem rozpouštějí a tím ubývají na objemu a nejenže jdou lehčeji ven, ale vyjde jich také více.
21:30 - Nyní určitě navštivte toaletu ( i kdybyste se měli zpozdit na dávku ve 22:00). Dbejte však na to, abyste se zpozdili max. o 15 minut.
21:45 - Nalijte 150ml olivového oleje do půllitrové nádoby. Do jiného hrnku vymačkejte grep a odstraňte dužinu vidličkou. Šťávu (alespoň 150ml) přilijte do olivového oleje. Uzavřete nádobu víčkem a pořádně s ní třepejte, tak dlouho, než se všechno krásně spojí.
 
22:00 - Vypijte připravený nápoj z olivového oleje a grepové šťávy. Při pití již seďte na posteli. Dávku vypijte co nejdříve, max. však do 3 minut. 
- Po vypití se okamžitě položte na záda, alespoň na 60 minut a buďte v absolutním klidu!
Pokud si nelehnete, mohli byste narušit celou čistící kůru. Čím dříve si lehnete, tím více kaménků opustí vaše tělo. Lehněte si na záda s hlavou mírně zvednutou na polštáři nebo na pravý bok. Na krajinu jater (pravé podžebří) si položte termofor s teplou vodou a nebo zapnutou elektrickou dečku. Udržujte teplo v jaterní oblasti minimálně 1 hodinu. Představujte si, co se děje ve vašich játrech. Ucítíte žlučové kaménky, jak se posunují žlučovody. Díky hořké soli vám to nebude působit bolest.
Snažte se usnout. 
2. DEN KÚRY:
 v 6:00 - vypijeme 3. dávku soli 
v 8:00 - vypijeme 4. dávku soli  a očekáváme projímavý účinek a sledujeme vyloučené kaménky. Poznáme je tak, že plavou na vodě. Mají žlutou, zelenou, hnědou či černou barvu. Čím tmavší barvu mají, tím jsou starší. Mohou mít i velikost švestky.
             
v 8:30 vypijeme alespoň půl litr vody, snažíme se pořádně zavodnit.
od 10 hod. můžeme začít postupně jíst, nejprve lehké ovoce, či vařenou zeleninu, vhodná je i rýže. 
Kúru je vhodné opakovat min. 6x, kamínky, které jsou uloženy níže se vytlačují na povrch a mohly by se nám potíže vracet. Každý rok, dle uvážení, stravy a životosprávy a pokud je třeba, tak 1x udržovat. Z vlastní zkušenosti doporučuji očistu absolvovat, když ubývá měsíc, lépe se celá kúra snáší. Pokud odchází jen tzv. ,,smetí" (vypadá to, jako kousky slámy), je to také úspěšné a potřeba opakovat, je to tnámka, že odešel nadbytečný nahromaděný cholesterol.
Mně pomohla od ekzému v kombinaci s touto očistou i Metoda RUŠ, kde jsem si zpracovávala i emocionální problémy, vyrovnala psychiku a výsledek je skvělý.
Přeji hodně úspěchu, radosti z vyloučených kamínků, Vašeho zdraví a celého života...
                                                                                                                                              ...Renata. :-)
www.renatazaleska.cz

Kontakt

Terapie Harmonie - Renata Záleská
Nová Sídla 1 Litomyšl 570 01
+420 732 355 120

Oblíbené odkazy